Заміна моторного масла

Заміна моторного масла Одеса, київський р-он, вул. Композитора Глінки 2, тел ☎  066 482 52 52

Заливаємо масло відповідно до класифікації двигуна, заміна фільтрів

Заміна моторного масла Одеса, київський р-он, вул. Композитора Глінки 2, тел ☎  066 482 52 52

Автомобільне масло — це речовина, що складається з базової олії та присадок, яка виконує життєво важливі функції для двигуна.

Наприклад: мінімізація зносу, викликаного тертям між рухомими частинами, запобігання корозії, захист системи від викидів і правильний розподіл тепла до тих пір, поки температура двигуна не впаде.

Перед покупкою та нанесенням автомобільної олії слід звернути увагу на коди на етикетках упаковки. Вони розкажуть про призначення олії та як її правильно використовувати.

Вибір правильного продукту можливий лише в тому випадку, якщо ви знаєте, яке кодування повинне мати моторне масло для автомобіля відповідно до характеристик кожного автомобіля. Різні типи автомобільних масел можна класифікувати такими способами. Розглянемо докладніше.

Автомобільні олії в залежності від типу двигуна:

Моторное масло

Бензинове моторне масло. Ця автомобільна олія позначена літерою S, що супроводжується іншою літерою алфавіту. Друга буква представляє його якість, чим більше ви їздите, тим вища якість масла вам потрібна. До речі, SN є найвищим значенням для бензинових двигунів.


Дизельна моторна олія. Оливи дизельний двигун ідентифікується з літерою. З супроводжується іншою літерою алфавіту. Подібно до бензинової моторної олії, її якість визначається по порядку букв алфавіту. Найвища якість маркування — CJ-4.

Автомобільні олії за класом в’язкості:

Моноградне автомобільне масло. Цей тип автомобільної олії має унікальний клас в’язкості, який може бути 0, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50 або 60. Цей сорт залишається у стабільному температурному діапазоні.

Універсальна автомобільна олія. Цей тип має різні ступені в’язкості в залежності від температури, що дозволяє йому бути більш щільним літом і рідким взимку. Прикладом може бути масло SAE 15W-40, назва якого має таке значення: 15W представляє рівень в’язкості масла при низьких температурах. Чим нижче це число, тим краще його характеристики за низьких температур; W означає, що олію можна використовувати взимку; 40 представляє рівень в’язкості олії при високих температурах.

Автомобільні олії в залежності від їх виробництва.

Залежно від типу виробництва, автомобільна олія може бути мінеральною або синтетичною. У цих випадках немає стандартизованого кодування (конкретної літери), що визначає, яке масло мінеральне, а яке синтетичне. Тільки на етикетці вказується тип масла, що продається.

Мінеральна олія для автомобілів. Є продуктом переробки сирої нафти з мінімальною кількістю присадок. Особливістю мінеральної олії є те, що вона недостатньо добре підходить для експлуатації при значних перепадах температур, оскільки може застигнути у двигуні у сильний мороз. Це може спричинити знос при холодних запусках двигуна. Більше того, молекули мінеральної моторної олії неоднорідні. В результаті в якийсь момент вони починають руйнуватися, і олія швидко втрачає свої функції. Саме тому «мінералка» потребує більш частої заміни, в середньому кожні 5000 км пробігу.


Синтетична автомобільна олія. Це синтез базових масел на основі синтетики, а також присадок, що надають йому корисних властивостей (підвищену зносостійкість, чистоту, захист від корозії). Такі масла підходять для експлуатації в найсучасніших двигунах та в екстремальних режимах експлуатації (низькі та високі температури, високий тиск тощо). Синтетичне масло, на відміну мінерального, виробляється з урахуванням спрямованого хімічного синтезу. У процесі виробництва сира нафта, яка є базовим елементом, переганяється, а потім переробляється до основних молекул. Далі на їх основі отримують базове масло, в яке додають присадки з тим, щоб кінцевий продукт володів винятковими характеристиками.

Механик МРС
Механик МРСЗв'язатися